Proč na olympijských hrách v Londýně zemřel kanadský štafetový tým 4x100 mužů?
Del Pate
2015-05-24 21:26:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

dokud soudci neviděli, že Connaughton, který běžel třetí etapu a v poslední zatáčce, udělal jeden krok na čáře jízdního pruhu a získal tým automatickou diskvalifikaci.

Nevím, jaké pravidlo bylo porušeno. Může to někdo vysvětlit?

Jeden odpovědět:
Kate Gregory
2015-05-24 22:11:33 UTC

Olympijské závody na dráze jsou pokryty pravidly IAAF. PDF si můžete stáhnout ze stránky pravidel. Toto PDF říká, na straně 159,

Porušení jízdního pruhu

1. (a) Ve všech závodech každý sportovec se musí držet ve svém přiděleném pruhu od začátku do konce. To platí také pro jakoukoli část závodu běhaného v pruzích.

(b) Ve všech závodech (nebo v jakékoli části závodů), které nejezdí v pruzích, sportovec běžící v zatáčce na vnější polovině trati podle pravidla 162.10 nebo na jakékoli zakřivené části odklonu od trati pro vodní skok steeplechase nesmí šlapat nebo běžet po nebo uvnitř obrubníku nebo čáry označující příslušnou hranici (vnitřek trať, vnější polovina trati nebo jakákoli zakřivená část odklonu od trati pro vodní skok steeplechase).

S výjimkou případů uvedených v pravidle 163.4, pokud je rozhodčí spokojen, ve zprávě soudce nebo rozhodčí nebo jinak, že sportovec porušil toto pravidlo, bude diskvalifikován.

Existuje výjimka, pokud jste v přímém segmentu a nezískali jste žádnou výhodu, ale článek říká, že byl na turnu. Pravidlo jasně říká „nesmí šlápnout ani běžet po nebo uvnitř chodníku nebo čáry“, takže šlápnutí na čáru pravidlo porušuje.

Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.